3 důvody, proč vyměnit postřiky za dezinfekční ubrousky
1. Šetří čas, námahu a ve výsledku i váš rozpočet

Ušetříte si nejen čas, ale i fyzickou námahu. Díky dezinfekčním ubrouskům se vyhnete manipulaci s těžkými kanystry, jejich složitému ředění a přelévání do menších postřikovačů včetně následného skladování.
2. Šetrné ke zdraví pacientů i personálu
V každodenním provozu ordinace je dezinfekce ploch a předmětů rutinou. Provádíte ji mnohokrát, po každém pacientovi, často i průběžně. Pokud dlouhodobě používáte postřikové dezinfekce, vdechování aerosolu může vyvolávat bolesti hlavy, únavu, ospalost, podráždění pokožky a různé dermatitidy. Hygienické ubrousky jsou mnohem šetrnější a dobře snášené pokožkou.
3. Jsou stejně účinné jako postřiky, navíc příjemně voní
Dezinfekčních ubrousků je celá řada. Obvykle se dělí na ubrousky na bázi alkoholu a na bázi vody. Pojďme se podívat, jaký je mezi nimi rozdíl.
Dezinfekční ubrousky s alkoholem a bez něj
Ubrousky s alkoholem mají velmi rychlý účinek: doba expozice činí 15 sekund. Jsou baktericidní včetně TB, fungicidní a účinné i proti nezapouzdřeným virům. Výhodou je i to, že nezanechávají žádné zbytky nebo šmouhy. Mnohé z nich navíc příjemně voní – oblíbené jsou třeba ubrousky Dürr Dental FD 350 se svěží květinovou či citronovou vůní.Jiným typem jsou ubrousky bez alkoholu. Ty se v praxi používají nejčastěji na závěr dne. Zdravotnické prostředky totiž účinně dezinfikují a také čistí. Jsou baktericidní (včetně TB), fungicidní a také plně virucidní – tedy vč. Hepatitidy A, E, a dalších neobalených virů.
Jak konkrétně s ubrousky zacházet, se dozvíte v tomto instruktážním videu
Další typy dezinfekčních ubrousků

Každodenní praxe dokazuje, že dezinfekční ubrousky představují rychlý, účinný a šetrný způsob dezinfekce a čištění zdravotnických prostředků.
